„American CPAC wyśledzi cię, ujawni i pokaże światu pełny zakres twojego skandalicznego zachowania. Nie można publicznie twierdzić, że broni wolności, jednocześnie tłumiąc ją ” powiedział Matt Schlapp, szef konserwatywnej konferencji akcji politycznej (CPAC), zwracając się do polskiego rządu w odpowiedzi na trwające ataki na Telewizja Republika. Pełny wywiad będzie emitowany jutro rano w programie dziennikarza Michała Rachońskiego.
Przez tygodnie, Telewizja Republika a jego dziennikarze stanęli w obliczu eskalacji kampanii rozmazowej, w tym groźby odwołania licencji nadawania i presją na reklamodawców. Pomimo największej konserwatywnej stacji prasowej w Polsce, wspieranej w dużej mierze przez tysiące polskich obywateli, Republika zdobył silne międzynarodowe wsparcie.
W czwartek dziennikarz Michał Rachoń porozmawia z Mattem Schlappem, liderem CPAC, największej na świecie konserwatywnej organizacji. Przed pełną wersją wywiadu sieć wyemitowała podgląd rozmowy.
Zapytany, jaką wiadomość wyśle do polityków i rządów próbujących stłumić niezależne media finansowane przez zwykłych ludzi, Schlapp odpowiedział:
„Mogę tylko powtórzyć to, co powiedziała moja żona Mercedes Schlapp na konferencji Republika w Waszyngtonie. American CPAC wyśledzi cię, ujawni i pokaże światu pełny zakres twojego skandalicznego zachowania. Nie można publicznie twierdzić, że broni wolności, jednocześnie tłumiąc ją. ”
. Konserwatywna konferencja działań politycznych (CPAC) jest corocznym spotkaniem konserwatywnych ruchów, które odbywa się w Stanach Zjednoczonych od 1973 r. Przez lata rozszerzyło się na całym świecie, łącząc konserwatystów z różnych kontynentów w celu współpracy.