W górę

Zobacz nasz profil
Facebook Pogotowie Flagowe
List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi

 
Czy flagi w Twoim mieście są właściwie eksponowane?
Tak,
dobrze wyglądają nie mam zastrzeżeń
Nie,
flagi są oplątane i jest ich mało
Nie mam zdania,
nie interesuje mnie temat flag

Liczba głosów: 2529Kordula specjalistyczne wyposażenie posesji

Pogotowie Bramowe

Pogotowie Parkingowe

Dobra Flaga - Sprzedaż

Piloty do bram

FLAGA! Jak działa?

FLAGA to narzędzie do zdalnego przekazywania informacji – wizualnej informacji wyrażonej symbolicznie.

DLACZEGO archaiczny kawałek kija z tkaniną tak silnie działa we współczesnym, nowoczesnym świecie?
SKĄD bierze się TAJEMNICZA SIŁA FLAGI, zmuszająca nas do spojrzenia na nią i zapoznania się z jej przekazem?


Tą siłą jest odruch - nieświadoma reakcja zapisana w naszej, kształtowanej przez miliony lat, podświadomości. To automatyczna reakcja na dostrzeżony w pobliżu ruch – rzeczywisty ruch flagi we współczesnej „dżungli informacyjnej”.
Tysiące lat temu, los pierwotnego człowieka zależał od właściwej reakcji na dostrzeżony ruch w pobliskich krzakach. Nasz przodek stawał się wtedy myśliwym, albo... podał ofiarą silniejszego drapieżnika. Od tamtych czasów niewiele się zmieniło. Trochę zmieniła się dżungla, myśliwi i ofiary, natomiast, podstawowe zasady przetrwania jednostki pozostały te same.
Współcześnie, dostrzeżenie flagi i prawidłowa reakcja na jej przekaz, tak jak tysiące lat temu, może wpłynąć na nasze powodzenie w życiu (np. skuteczna reklama produktu), a może nawet zdecydować o naszym przetrwaniu (np. czarna flaga na kąpielisku lub oflagowanie pozycji przeciwnika na polu walki). Nic dziwnego, że bezwiednie spoglądamy na flagi... i czytamy je. Walka o przetrwanie trwa nadal.

Jak działa flaga?
Flaga uaktywnia podświadome kanały przesyłowe do mózgu i działa jak wzmacniacz zapisanych na niej treści. Treści te, dzięki fladze łatwiej trafiają do świadomości odbiorcy i kształtują ją. Dzięki temu, flaga była, jest i będzie skutecznym narzędziem komunikacji międzyludzkiej.

Ale, flaga jest czymś więcej.
Pierwotna flaga to włócznia – najskuteczniejsze przez tysiące lat narzędzie do polowania i walki – do której „coś” przywiązywano, co stopniowo zamieniło ją we flagę.
Współczesne flagi są bronią psychologiczną - stymulują ukierunkowanie działania jednostek, grup społecznych, narodów i całej naszej cywilizacji. Jako skuteczna broń psychologiczna mogą być użyte w dobrym lub złym celu – podobnie jak broń materialna.
Dlatego, spoglądajmy na flagi... i czytajmy je. Czytajmy je ze zrozumieniem i bądźmy czujni, bo nie zawsze wskazują właściwy kierunek marszu.