W górę

Zobacz nasz profil
Facebook Pogotowie Flagowe
List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi

 
Czy flagi w Twoim mieście są właściwie eksponowane?
Tak,
dobrze wyglądają nie mam zastrzeżeń
Nie,
flagi są oplątane i jest ich mało
Nie mam zdania,
nie interesuje mnie temat flag

Liczba głosów: 2529Kordula specjalistyczne wyposażenie posesji

Pogotowie Bramowe

Pogotowie Parkingowe

Dobra Flaga - Sprzedaż

Piloty do bram

Opinie o inicjatywie

 

· Polskie Towarzystwa Weksylologiczne
· SP 5 Białystok
· Polska Wspólnota Heraldyczna
· Historiae
· iTTv
· Krzysztof J. Guzek
· Władysław Serwatowski
· Jerzy Wrona
· Edward Płonka
· Leszek Rodziewicz
· Lech-Tadeusz Karczewski
· Posłanka Krystyna Łybacka
· Muzeum Józefa Piłsudskiego
· Wybrane maile
 

 

 

 

Polskie Towarzystwo Weksylologiczne

Polskie Towarzystwo Weksylologiczne

Szkoła Podstawowa nr 5
im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku

Polska Wspólnota Heraldyczna

Polska_Wspolnota_Heraldyczna

Historiae

Historiae

iTTv

iTTv

Krzysztof J. Guzek

(heraldyk, weksylolog, członek, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego)

Krzysztof J. Guzek
Krzysztof J. Guzek
Krzysztof J. Guzek
Krzysztof J. Guzek
Krzysztof J. Guzek
Krzysztof J. Guzek

Władysław Serwatowski

(heraldyk, weksylolog, założyciel i przewodniczący Centrum Flag Ziemi)

Władysław Serwatowski
Władysław Serwatowski

Jerzy Wrona

(heraldyk, weksylolog, pracownik naukowy)

Jerzy Wrona
Jerzy Wrona

Edward Płonka

(były poseł, inicjator Dnia Flagi w sejmie)

Edward Płonka

Leszek Rodziewicz

(Honorowy Prezes Stowarzyszenia Rodu Rodziewiczów, pomysłodawca i inicjator Dnia Flagi)

Leszek Rodziewicz

Lech-Tadeusz Karczewski

(artysta plastyk, heraldyk)

Lech Tadeusz Karczewski

Krystyna Łybacka

(posłanka)

"Szanowni Państwo, bardzo dziękuje za informacje o niezwykle cennej inicjatywie. Mam nadzieję na dobrą współpracę. Łączę wyrazy szacunku. K. Łybacka"

Muzeum Józefa Piłsudskiego

Muzeum Józefa Piłsudskiego

Beneficjenci inicjatywy (listy e-mail)


"Pogotowie Flagowe"
Szanowni Państwo!
Z pełnym przekonaniem popieram Państwa inicjatywę w działalności edukacyjnej o symbolach narodowych, a także o ich poszanowania w przestrzeni publicznej. Moim zdaniem kto chce i potrafi, widzi zaniedbania w wiedzy o symbolach narodowych i ich poszanowaniu. Pozytywne efekty tej edukacji przeniosą się, mam nadzieję, na zainteresowanie i poszanowanie symboli terytorialnych naszych "małych ojczyzn", wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Tak, żeby stały się nie tylko symbolami władzy, ale i społeczeństw.
Z wyrazami szacunku!
Jerzy Jan Nałęcz, były członek rady powiatowej i gminnej
jjnalecz@interia.pl


 

Prosty i świetny pomysł. Teraz flaga nie zwija się wokół masztu.
Co prawda nie łopoce na wietrze, ale jeżeli pomyślę sobie że mam się wspinać po drabinie i ją po raz kolejny odwijać to proszę mi wybaczyć, ale jestem gotowy się z tym pogodzić. Łatwo się składa, montuje, a opakowanie służy potem do przechowywania i nie zajmuje dużo miejsca.
A co najważniejsze zazdroszczą mi jej sąsiedzi.
Andrzej Krzemień, Warszawa

 

Popieram bardzooooooooooo inicjatywę Pogotowia Flagowego, ponieważ Nasza flaga zasługuje na szacunek.
Jarek Minkiewicz, Białystok

 

Witam,
"Zdecydowanie popieram inicjatywę PogotowiaFlagowego! Flaga musi być zawsze eksponowana z szacunkiem. Niestety, Polacy bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego jak należy wywieszać flagę.
PogotowieFlagowe jest pierwszą organizacją, która wychodzi naprzeciw tej potrzebie i na szeroką skalę promuje właściwe zachowania i postawy patriotyczne dotyczące Flagi! Gorąco pozdrawiam i polecam PogotowieFlagowe!"
Pozdrawiam,
Michał Maksymiuk, Białystok

 

W imieniu Polonii chicagowskiej popieram inicjatywę Pogotowia Flagowego Dobra Flaga. Flaga to najwspanialszy symbol narodowy każdego państwa. Dobra flaga powinna być dumnie wywieszona przed domem każdej patriotycznej rodziny czy to w kraju czy na obczyźnie.
Powodzenia
Kinga Borowski, Chicago

 

Poczuwając się do obowiązku obywatelskiego popieram inicjatywę Pogotowia Flagowego.
W obecnych czasach mało ludzi zwraca uwagę na symbole narodowe.
Aby wiedzieć dokąd zmierzamy warto pamiętać skąd pochodzimy.
Piotr Aniśkiewicz, Białystok

 

Szanowni Państwo!
Taka flaga to rewelacyjny pomysł. Dobry materiał i porządne elementy świadczą o solidnym wykonaniu. Pomysł konstrukcji zapobiegającej zwijaniu się, plątaniu na wietrze i więdnięciu zasługuje na największe uznanie. Polecam!
Piotr Rutkowski, Łajski (koło Legionowa)

 

Witam
Myślę, że jest to inicjatywa godna polecenia. Misja Pogotowia Flagowego, czyli „popularyzacja wiedzy i dobrych praktyk w dziedzinie symboli narodowych: godła, hymnu oraz flagi” która jest najpopularniejszym naszym symbolem narodowym jest jak najbardziej na czasie. Polska Flaga towarzyszy nam wszędzie: w pracy, w urzędach, w kościele i w domach - wywieszana w święta narodowe. Podniesiona biało-czerwona flaga to dla każdego Polaka znak wolności i symbol ojczyzny i dlatego jako Polak w pełni popieram Waszą misję. Niech to będzie Dobra Flaga.
Szymon Kordula, Połaniec

 

Kupiłem taką flagę do zawieszenia na prywatnej posesji-flaga z herbem. Dotychczas nie widziałem w Polsce flagi, która niestety nie budziłaby grymasu niesmaku. Nie mogę być w odczuciu i wypowiedzi dosadny mając na myśli godła narodowe, bo ktoś posądzi mnie o ich poniewieranie. Wyrażę więc opinię np. o innych powiedzmy flagach firmowych, ................. itd. Wiszą jak jakieś płachty, szmaty. niekształtne, pozawijane, często brudne, wypłowiałe. Czyją są chlubą?, czy wywieszający to coś nie ma kultury osobistej, poczucia smaku, estetyki?, czy u urzędników odpowiedzialnych za to wiszące coś nie budzi się niesmak. Myślę, że po prostu ich boli myślenie, ale ich szefów chyba też. Wracając do zakupu, to jest to flaga, która jest wolna od wyżej opisanych kiepskich refleksji, znalazł się ktoś kto pomyślał i zrobił ją porządnie.
Marian Jakubowski, Białystok

 

Dzień Dobry,
Popieram inicjatywę Pogotowia Flagowego w zakresie popularyzacji wśród społeczeństwa wiedzy dotyczącej symboli narodowych. Uważam, że mało wiemy na temat naszych symboli narodowych i każda edukacja w tym zakresie jest ważna. Jeżeli nawet większość posłów wykazuje znikomą wiedzę na temat hymnu (http://wiadomosci.onet.pl/wideo/hymn-polski-co-politycy-o-nim-wiedza,121224,w.html z dnia 26.02.2013r.), nie wie, kto jest jego autorem, nie zna słów Mazurka Dąbrowskiego, to można przypuszczać, że tym bardziej nic nie wiedzą o fladze i godle. A przecież kto jak kto, ale posłowie powinni mieć wiedzę w tym zakresie. Dlatego proponuję rozpocząć edukację od wszystkich zajmujących się polityką oraz piastujących urzędy państwowe, a w następnej kolejności propagować ją wśród reszty społeczeństwa.
Życzę powodzenia
Elżbieta Cieszkowska, Białystok

 

Popieram.
Bardzo dobra inicjatywa.
W końcu przestaną wisieć pomięte szmaty!
Barbara Borowska

 

Witam!
Chcę złożyć podziękowania za podjętą inicjatywę Pogotowia Flagowego; podjęte działania z pewnością będą miały oddźwięk w wychowaniu dzieci w duchu patriotyzmu i nauki dbania o symbole narodowe.
Flaga jest symbolem najbardziej eksponowanym i widocznym na co dzień, kojarzy się dzieciom z ojczyzną, więc cieszę się, że skojarzenie może być idealne: „symbol – flaga jest idealna, więc moja ojczyzna również”; inicjatywa wpłynie na świadomość dzieci i dorosłych dotyczącą pozytywnego wizerunku naszej ojczyzny;
W dobie ekspansji gier PC i konsol każdy szczegół związany z dobrym wizerunkiem „patriotyzmu w praktyce” ma ogromne znaczenie;
Pozdrawiam,
Aneta Jastrzębowska, Białystok

 

Witam,
Nowa inicjatywa poprawiania wizerunku Polskiej Flagi jest godna zauważenia. Dobra Flaga bardzo dumnie prezentuje się podczas świąt narodowych. Jest łatwa w montażu i sposobie przechowywania. Estetycznie wygląda i wyróżnia się na tle innych flag.
Adam Ponichtera, Białystok

 

Wspaniała inicjatywa, takiej flagi jeszcze nie było! Zachowuje ona wartości estetyczne i symboliczne.
Grzegorz Chomicki, Białystok

 

Witam, nareszcie powstała rewelacyjna propozycja, aby w jak najlepszy sposób pokazać nasz polski patriotyzm, nie siedząc we fleszach telewizyjnych i tylko mówiąc, ale namacalnie pokazywać nasz patriotyzm poprzez symbole narodowe jakim między innymi jest nasza BIAŁO-CZERWONA FLAGA, którą to powinniśmy eksponować z honorem, ale także w "dobrym stanie". Opłakany stan naszej flagi można by wytykać na każdym kroku, pomięta, brudna, owinięta na kiju od szczotki etc. Ja mam tą nową "dobrą flagę" i byłam z niej dumna wywieszając ją na moim domu na dzień 11 Listopada, sąsiedzi zauważyli, że jest inna i ciągle wisi w tej samej pozycji, a ja spoglądając jak pięknie łopocze, byłam dumna, że w ten to sposób mogę okazać patriotyzm do własnego kraju. Wierzę, że małymi krokami i dzięki tej inicjatywie tej Firmy możemy zmienić oblicze naszego otoczenia i być dumnymi, że jesteśmy Polakami, bo FLAGA towarzyszyła nam jako narodowi w dobrych i czasami złych czasach naszej historii. Uważam inicjatywę tej firmy godna poparcia i życzę powodzenia.
Irena Nowak, Połaniec