W górę

Zobacz nasz profil
Facebook Pogotowie Flagowe
List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi

 
Czy flagi w Twoim mieście są właściwie eksponowane?
Tak,
dobrze wyglądają nie mam zastrzeżeń
Nie,
flagi są oplątane i jest ich mało
Nie mam zdania,
nie interesuje mnie temat flag

Liczba głosów: 2529Kordula specjalistyczne wyposażenie posesji

Pogotowie Bramowe

Pogotowie Parkingowe

Dobra Flaga - Sprzedaż

Piloty do bram

Artykuł

List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi

Pogotowie Flagowe
POGOTOWIE FLAGOWE®
ul. Równa 12
15-335 Białystok
tel. 85 663 26 39
biuro@pogotowieflagowe.pl
www.pogotowieflagowe.pl


Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywą pod nazwą POGOTOWIE FLAGOWE.

Symbole państwowe: herb, flaga, hymn, jako dobro wspólne Polaków, powinny być obiektem troski i należytego szacunku – tak mówi ustawa o godle, tak chcą Polacy!

A jak jest naprawdę?

Badania OBOP, listy obywateli, głosy w mediach, wyniki kontroli NIK oraz inne, docierające do nas reakcje obywatelskie, np. przysyłane zdjęcia, telefony, obserwacje i wypowiedzi prywatne, jednoznacznie wskazują na niewłaściwe używanie symboli państwowych, polegające na braku dbałości o ich wygląd oraz używaniu symboli nieodpowiadających ustawowym wzorcom.

Do dbałości o nasze symbole jesteśmy zobowiązani wszyscy: osoby prywatne, firmy, organizacje i instytucje państwowe. Do szczególnej troski o symbole państwowe zobowiązane są i powinny dawać przykład administracja publiczna oraz placówki oświatowe.

Najpopularniejszym i najbardziej widocznym, a jednocześnie najbardziej zaniedbanym symbolem państwowym jest nasza flaga państwowa.


Misją POGOTOWIA FLAGOWEGO jest popularyzacja wiedzy i dobrych praktyk w dziedzinie symboli państwowych: herbu, hymnu oraz flagi, która jest najpopularniejszym, a jednocześnie najbardziej zaniedbanym symbolem państwowym.

Zwykłe flagi, bardzo szybko oplątując się na drzewcu, tracą swe walory estetyczne oraz symboliczne wartości.

NIK w „Informacji o wynikach kontroli używania symboli państwowych”, w załączniku nr 8 nakazuje: „Jeżeli flaga zaplącze się dookoła drzewca, trzeba ją rozplątać”. Przy flagach, montowanych zwykle wysoko, jest to kłopotliwe i kosztowne. Obserwując flagi można stwierdzić, że się tego raczej nie robi, co jest szkodliwe w aspekcie społecznym.

Informujemy, że ten problem został rozwiązany! Efektem wieloletnich prac innowacyjno-wdrożeniowych jest flaga, która nie oplątuje się na drzewcu oraz zachowuje kształt prostokąta, nawet przy bezwietrznej pogodzie i w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki temu jest zgodna z ustawą o godle, barwach i hymnie RP oraz o pieczęciach państwowych: Art. 6. – „Flagą państwową RP jest prostokątny płat tkaniny w barwach RP...”, Art. 15. „Godło i barwy RP są umieszczane... w sposób zapewniający im należną cześć i szacunek”.

W przypadku flagi powszechnie znanej, np. państwowej – zdeformowanej i oplątanej – mimo, że flaga traci swe symboliczne wartości, domyślamy się co to za flaga. Natomiast, w przypadku oplątania się mniej znanej flagi samorządowej (wojewódzkiej, powiatowej, gminnej, miejskiej), organizacyjnej, firmowej, herbowej lub okolicznościowej, staje się ona nierozpoznawalna – herb, logo, napisy są nieczytelne.

Flaga, wg naszych wynalazków – nazwana Dobrą Flagą – doskonale nadaje się do prezentacji znaków graficznych, które są czytelne i zauważalne dla obserwatora, a barwy RP eksponowane są z należytym szacunkiem i czcią.

Uruchomiliśmy serwis internetowy www.pogotowieflagowe.pl, gdzie mogą Państwo szczegółowo zapoznać się z naszą inicjatywą oraz uzyskać wiele cennych informacji na temat flagi. Między innymi eksponujemy Dobrą Flagę on-line oraz pokazujemy filmy porównujące pracę zwykłej i Dobrej Flagi w różnych warunkach atmosferycznych.

P.S. DOBRA FLAGA – WOLNA FLAGA

Hasło na dziś: ODPLĄTAĆ FLAGĘ!

Zapraszamy do współpracy.

POGOTOWIE FLAGOWE


List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi


Autor: Pogotowie Flagowe
Data: 2012-09-14
Kategoria: Inicjatywy