W górę

Zobacz nasz profil
Facebook Pogotowie Flagowe
List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi

 
Czy flagi w Twoim mieście są właściwie eksponowane?
Tak,
dobrze wyglądają nie mam zastrzeżeń
Nie,
flagi są oplątane i jest ich mało
Nie mam zdania,
nie interesuje mnie temat flag

Liczba głosów: 2529Kordula specjalistyczne wyposażenie posesji

Pogotowie Bramowe

Pogotowie Parkingowe

Dobra Flaga - Sprzedaż

Piloty do bram

Zarys historii i funkcje flagi

Wraz z rozwojem cywilizacji i technologii zmieniała się konstrukcja i zmieniały się funkcje flagi. Proces ten trwał wiele tysięcy lat. Gdy w starożytnym Egipcie (około XXIV w.p.n.e.) pojawiła się tkanina lniana, flagi mogły być robione z tkaniny. Pierwsze udokumentowane użycie flagi z białej tkaniny miało miejsce w Chinach (I-III w.n.e.) w celu poddania się. Istnieją wzmianki o materiale na drzewcu, używanym jako chorągiew religijna w starożytnym Rzymie (IV w.n.e.).

Z nowszej historii wiemy, że flagi, sztandary, proporce, najpierw były używane przez wojsko. Znamy kopie husarii i lance konnicy z proporczykami, chorągwie oznaczające oddziały rycerzy, ozdobne chorągwie królewskie i kościelne...

Flaga towarzyszyła ludzkości od zarania dziejów. W ważnych, smutnych lub radosnych chwilach flaga pomagała wyrażać emocje, wzmacniała energię i chęć działania, zachęcała do walki, pracy i modlitwy, podkreślała odrębność i przynależność, a drzewce bywało skuteczną bronią (np. kopia, lanca) i bywa do dziś narzędziem do walki na współczesnych manifestacjach.

Flaga to również jeden z pierwszych wynalazków, przeznaczonych do zdalnego przekazywania informacji. Wywieszenie określonej flagi zawsze niesie konkretne, ważne treści, które wyrażane są najczęściej symbolicznie i wtedy działają najmocniej.

Ukoronowaniem zdalnego przekazu informacji jest, oczywiście, internet. W dobie internetu rola flagi jako nośnika informacji, (o dziwo!), zwiększyła się. Obserwujemy coraz więcej flag w naszym życiu, również w internecie.

Dlaczego, pozornie archaiczne urządzenie – kawałek kija i tkaniny – tak skutecznie działa we współczesnym, nowoczesnym świecie?

W największym skrócie można odpowiedzieć: flaga to prosty, ale skuteczny "wzmacniacz" różnorodnych działań ludzkich, wykorzystujący podświadomą, pierwotną reakcję współczesnego "myśliwego" na ruch - ruch flagi ożywiającej i wzmacniającej symbole, których jest nośnikiem.

Flaga, to wierna przyjaciółka, podążająca za człowiekiem w procesie rozwoju naszej cywilizacji i wspomagająca nas w najważniejszych chwilach. Niewiele kosztuje, jest wierna, nie trzeba jej karmić, a może tak wiele dać.

Zaprośmy ją więc do swoich serc, domów, firm... FLAGA jest tego warta!
Ale tylko DOBRA FLAGA!