Prezydent Nawrocki o Radzie Pokoju: Nie podpisałem, ale byłem na inauguracji

„Wyjeżdżamy z Davos z przekonaniem, że stanowisko Polski oraz wszystkie kwestie gospodarcze i biznesowe zostały podkreślone. Nasze cele zostały osiągnięte” – powiedział Prezydent Karol Nawrocki, podsumowując swoją działalność na Światowym Forum Ekonomicznym.

Wskazał na spotkania dwustronne, które odbył, m.in. z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

„To było dobre, 40-minutowe spotkanie, podczas którego prezydent Trump potwierdził wszystkie zobowiązania sojusznicze, wszystko, o czym rozmawialiśmy podczas naszej pierwszej wizyty w Białym Domu, w tym wojska amerykańskie w Polsce i inwestycje w rozwój infrastruktury wojskowej na Dolnym Śląsku, w Bolesławcu. Rozmawialiśmy także o kwestiach gospodarczych i obecności Polski w G20” – poinformował.

„To zaproszenie jest wyrazem szacunku dla Prezydenta, wojska i narodu. Nie podpisałem tej deklaracji, ale dzisiaj brałem udział w inauguracji tej Rady” dodał.

Dodaj komentarz