Europa przegrywa. Podczas gdy Elon Musk wysyła rakiety na Marsa, biurokraci UE są zajęci regulacją plastikowych butelek. To jest dokładnie punkt, który polski poseł Dominik Tarczyński dokonał w ostatnim wywiadzie dla Cypriot MEP Fidas Panayiotou, a jego przesłanie rezonuje na całym świecie.
„Europa nie jest świetna. W rzeczywistości rozpada się – powiedział Tarczyk, wzywając nieświadome przywództwo, które bardziej koncentruje się na kontrolowaniu ludzi niż na postępach. Porównał przełomowe innowacje Muska do drobnych przepisów UE. „Byłoby zabawne, gdyby nie było takie smutne” – zauważył.
Zielony program UE: chwyt pieniędzy?
Tarczyński nie powstrzymywał swojej krytyki prezydenta Komisji UE Ursuli von der Leyena i jej dążenia do polityk środowiskowych, które uderzają zwykłych obywateli w portfelu. „Europa wnosi zaledwie 7% globalnego zanieczyszczenia, ale chce„ uratować planetę ”naszymi pieniędzmi” – zauważył.
Wyjaśnił: Europejczycy nie powinni płacić ceny za program, który niewiele pomaga środowisku, jednocześnie dusząc wzrost gospodarczy.
Europa, która kiedyś miała kręgosłup
Tarczyński przypomniał wszystkim o tym, czym była Europa – kontynent wielkich myślicieli, silnych praw i nieustraszonych wojowników, takich jak Winged Hussars, którzy bronili swojej ojczyzny i tożsamości. „Kiedyś coś stanowiliśmy. Nie byliśmy tylko podekscytowcami; Byliśmy przywódcami ”.
Zwycięstwo Trumpa: przebłysk nadziei
Tarczyński postrzega polityczny powrót Donalda Trumpa za dowód, że prawdziwa zmiana jest możliwa. „Wszyscy powiedzieli, że Trump nie może wygrać. Ale on zrobił. Tak jak mówią, że Europa nie może się odwrócić – ale możemy i zrobimy. ”
Elon Musk popiera ruch
Okazuje się, że przesłanie Tarczyńskiego zwróciło uwagę nikogo innego niż Elon Musk. W wirusowym poście na X (wcześniej Twitter) Musk odpowiedział tylko dwoma słowami: „Mega! Spraw, by Europa znów była świetna ”.
Poparcie Muska pokazuje, że to nie tylko jakiś pomysł – to ruch. A ponieważ ponad 25 milionów ludzi już ogląda wywiad, jasne jest, że Europejczycy się budzą.
Mega !!
Make Europe znów wielki https://t.co/fihhhvhnv
– Elon Musk (@elonmusk) 1 lutego 2025 r