W górę






  • Aktualności
Wspieramy 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy do licytacji dwóch polskich flag.
2014-01-10

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
 Zapraszamy wszystkich
 do dzielenia się z nami
 informacjami na flagowe  tematy. Napisz do nas...

 · Wyślij zdjęcie
 · Opublikuj artykuł
 · Weź udział w konkursie
 · Zagłosuj w sondzie
 · Działaj - Nie bądź BIERNY!

Społeczna Inicjatywa Roku 2012 - Prezentacja Pogotowia Flagowego

List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi

 
Czy flagi w Twoim mieś›cie są… wł‚aś›ciwie eksponowane?
Tak,
dobrze wyglądają… nie mam zastrzeżeń
Nie,
flagi są oplą…tane i jest ich mał‚o
Nie mam zdania,
nie interesuje mnie temat flag

Liczba głosów: 246


NIE dla Jednolitego Patentu Europejskiego

NIE
dla Jednolitego Patentu
Europejskiego


Kordula specjalistyczne wyposażenie posesji

Pogotowie Bramowe

Pogotowie Parkingowe

Aktualności

Leszek Balcerowicz przekonywał studentów w Białymstoku: Nie narzekać
2013-03-27
Nie dać się ogłupić, nie narzekać, nie być biernym, nie snobować się na apolityczność oraz bronić wolności, zwłaszcza gospodarczej – tak podsumował swój wykład Leszek Balcerowicz, ekonomista, były minister finansów i były prezes NBP podczas spotkania, które odbyło się we wtorek (26.03) na Wydziale Prawa UwB. Wcześniej spotkał się ze słuchaczami na Politechnice Białostockiej.

Spotkania były związane z promocją książki "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów" – zbioru wybranych i opatrzonych wstępem przez Leszka Balcerowicza tekstów z zagadnień myśli wolnościowych.

Jak szczerze wyznał w rozmowie z dziennikarzami, nie spodziewał się aż tak dużej frekwencji i był mile zaskoczony przyjęciem w Białymstoku.

Na auli Wydziału Prawa ekonomista wygłosił wykład, w którym przekonywał, że wolność gospodarcza, czyli własność prywatna oraz wolny rynek są fundamentalne dla rozwoju ekonomicznego i istnienia demokracji. Balcerowicz uważa, że jeśli państwo będzie zbyt ingerować w gospodarkę, spowolni jej wzrost.

- Na ograniczenie wzrostu gospodarczego wpływają kryzysy, redystrybucja od biednych do bogatych oraz rozbudowana biurokracja – mówił Leszek Balcerowicz. I dodał, że to właśnie osłabienie mechanizmów wolnego rynku doprowadziło do kryzysu w Grecji czy stagnacji we Włoszech.

Ponadto zwrócił uwagę na szkodliwe konsekwencje dominacji obecności publicznej w szkolnictwie wyższym w Polsce, w którym brak jest, według niego, mechanizmów konkurencji oraz bodźców, aby polepszyć jakość pracy na uczelniach. Postulował również zliberalizowanie kodeksu pracy, co według niego przełożony się na wzrost zatrudnienia.

Po wykładzie padło dużo pytań z sali. Nie wszyscy zgadzali się z prezentowanymi przez Balcerowicza poglądami gospodarczymi oraz m.in. krytyką tzw. ruchu oburzonych. Słuchacze zapytali także, jak polska gospodarka ma się do gospodarek zachodnich i co ją najbardziej hamuje. Następnie ekonomista podpisywał promowaną przez siebie książkę i spotkał się z dziennikarzami.

Joanna Kulik
Źródło: bialystokonline.pl
« powrót