W górę

Zobacz nasz profil
Facebook Pogotowie Flagowe
List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi

 
Czy flagi w Twoim mieście są właściwie eksponowane?
Tak,
dobrze wyglądają nie mam zastrzeżeń
Nie,
flagi są oplątane i jest ich mało
Nie mam zdania,
nie interesuje mnie temat flag

Liczba głosów: 2315Kordula specjalistyczne wyposażenie posesji

Pogotowie Bramowe

Pogotowie Parkingowe

Dobra Flaga - Sprzedaż

Piloty do bram

Aktualności

Alfred Znamierowski
2020-07-28

23 października 2019 roku odszedł Alfred Znamierowski. Urodził się w 1941 roku w Warszawie. W wieku 24 lat na stałe wyjechał z Polski. Był redaktorem w Radiu Wolna Europa w Monachium, później, po przeprowadzce do USA, pracował w Głosie Ameryki. Jednocześnie zajmował się zawodowo heraldyką i weksylologią, wykonując rysunki flag i herbów dla wydawnictw, a także projektując je pod szyldem założonego przez siebie The Flag Design. Alfred Znamierowski jest autorem licznych światowych publikacji książkowych i artykułów w tej dziedzinie. Uczestniczył w wielu konferencjach i kongresach, współpracował z najsławniejszymi znawcami flag. Po powrocie do Polski w 1995 roku, z jego inicjatywy, która została wsparta przez Polskie Towarzystwo Weksylologiczne i Polskie Towarzystwo Heraldyczne, powstała Komisja Heraldyczna przy MSWiA, opiniująca znaki jednostek samorządowych. W 1997 roku założył Instytut Heraldyczno-Weksylologiczny i sam zaczął je projektować. Od 2012 roku, co dwa lata, organizował w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim międzynarodowe konferencje weksylologiczne, w których zawsze czynnie brało udział Pogotowie Flagowe, a obecność Dobrej Flagi za każdym razem była zauważona i doceniona przez uczestników.

Dla rozwoju weksylologii, szerzenia świadomości o symbolach i znakach narodowych oraz jednostek samorządowych, propagowaniu dobrych praktyk w zakresie eksponowania flag i sposobów obchodzenia się z nimi, Alfred Znamierowski miał niepodważalne zasługi. Przez ostatnie lata nie tylko sympatyzował z marką Dobra Flaga, ale aktywnie wspierał jej działalność.

Powyższy biogram nie wyczerpuje w najmniejszym stopniu wiedzy o tej wyjątkowej postaci. Więcej informacji można znaleźć w źródłach internetowych. Barbara Mucha – ostatnia asystentka Alfreda Znamierowskiego, zdecydowała się na wydanie swoich wspomnień, które przeplatają się z chronologicznymi faktami z jego życia. Autorka dzieli się nieznanymi informacjami o Alfredzie. To one stanowią największy atut tego dzieła – są ważnym uzupełnieniem bogatego życiorysu heraldyka i weksylologa, sławnego w skali światowej.

„Alfred”, autor: Barbara Mucha, lipiec 2020, wydanie I

Informacje o ewentualnej dostępności tej pozycji można uzyskać pod adresem bam.art@onet.eu

 

« powrót