W górę

Zobacz nasz profil
Facebook Pogotowie Flagowe
List otwarty Pogotowia Flagowego do Polaków w sprawie Dobrej Flagi

 
Czy flagi w Twoim mieście są właściwie eksponowane?
Tak,
dobrze wyglądają nie mam zastrzeżeń
Nie,
flagi są oplątane i jest ich mało
Nie mam zdania,
nie interesuje mnie temat flag

Liczba głosów: 2521Kordula specjalistyczne wyposażenie posesji

Pogotowie Bramowe

Pogotowie Parkingowe

Dobra Flaga - Sprzedaż

Piloty do bram

Artykuł

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie flagi

Prezydent Bronisław Komorowski
Warszawa, 16 kwietnia 2012 roku


Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Już niedługo będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. W te wyjątkowe dni zachęcam do wspólnego przeżywania radości z naszych polskich dokonań.

Pamiętajmy, że to nasi przodkowie uchwalili pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie. Czerpiąc inspirację z najważniejszych intelektualnych dokonań epoki, stworzyli nowoczesny dokument, który miał sprostać wielkim wyzwaniom politycznej rzeczywistości. Dlatego Konstytucja 3 maja pozostaje niezmiennie symbolem odważnego, nowatorskiego myślenia o kształcie Rzeczypospolitej. Pamiętajmy również o naszym biało-czerwonym sztandarze, który towarzyszył i towarzyszy Polakom we wszystkich najważniejszych chwilach - zarówno tych historycznych, jak i współczesnych.

Jestem przekonany, że w wielu polskich szkołach rozpoczęły się już przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Zależy mi bardzo, aby tym ważnym dla nas wszystkich dniom towarzyszyło mniej patosu, a więcej autentycznej, szczerej radości i dumy, będących nieodłącznymi elementami nowoczesnego patriotyzmu. Chciałbym, aby w każdej polskiej szkole 2 i 3 maja były okazją nie tylko do akademii czy okolicznościowych przemówień, lecz także do poszukiwania takich form świętowania, które trafią do serc i przekonań uczniów.

Podobnie jak w ubiegłym roku, szczególnie mocno zachęcam do wspólnego przygotowywania biało-czerwonych kotylionów - zarówno w szkołach, jak i w domach, wspólnie z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Pragnąłbym, żeby ten widoczny element przywiązania do naszych narodowych barw nosiło jak najwięcej z nas. Już odpowiednią instrukcję przygotowania kotylionów będzie można znaleźć na stronie www.prezydent.pl.

Apeluję też o wywieszanie flagi. Bądźmy dumni z naszych barw. Niech każdy polski dom zostanie przystrojony w biel i czerwień, aby dać mocny wyraz naszego przywiązania do narodowych symboli i tych wielkich wartości, które kształtowały nas, Polaków, na przestrzeni wieków.

Jednocześnie pragnę podziękować za wszystkie zdjęcia i serdeczne listy nadesłane po ubiegłorocznej „Majówce z Polską”. Cieszę się, że tak wiele osób wzięło w niej udział. Zachęcam, by także w tym roku w ten prawdziwy festiwal polskości znów włączyło się jak najwięcej miejscowości i szkół.

Gorąco pragnę, aby szkolne uroczystości były okazją do wyrażenia nowocześnie pojmowanego patriotyzmu. Jednym słowem: liczę również na Wasze oryginalne i kreatywne projekty edukacyjne obywatelskie. Liczę, że sami uczniowie będą zgłaszali i realizowali swoje pomysły na radosne świętowanie. Liczę na najlepiej pojętą rywalizację miedzy szkołami.

Wszyscy zadbajmy o to, aby majowe dni były radosną „Majówką z Polską”.

Prezydent Bronisław Komorowski


26 kwietnia 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką
zaprosili Polaków do wspólnego, radosnego obchodzenia świąt majowych:
Dnia Flagi RP oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Autor: Prezydent Bronisław Komorowski
Data: 2013-03-14
Kategoria: Listy otwarte